Działania Stowarzyszenia

Serdecznie zaprasza do włączenia się w Akcję zbiórki nakrętek dla Mikołaja na rehabilitację.
Przez całe wakacje nakrętki będzie można przynieść do punktów:

Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowym, Al. Jana Pawła II 21a, Leszno
Sklep zoologiczny „Rudzik”, ul. Bohaterów Westerplatte 10, Leszno
Sklep Spożywczy ABC, ul. Iglasta 6, Leszno
Dom Zabawek Słoneczko, ul. Konstytucji 3-go Maja 6, Leszno
Wielkopolska Agencja Reklamowa ul. 1 Maja 11, Leszno
Sklep z Męską Odzieżą, ul. Okrzei 2c, Leszno
Stowarzyszenie Echo, ul. Narutowicza, Leszno
Centrum Handlowe Manhattan, ul. Jana Pawła II, Leszno
Firma Michalscy ul. Gronowska 46, Leszno
Telewizja Leszno, ul Sułkowskiego, Leszno
Ogródki działkowe im. Króla Stanisława Leszczyńskiego, ul. Szybowników, Leszno

Nakrętki również będzie można przynieś w Ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna na Festyn – Wielki Piknik przy Stadionie im. Alfreda Smoczyka w sobotę dnia 16 września 2017.
Nie wyrzucaj nakrętek!!! Wkręć się w pomaganie !!!

W dniu 31.10.2016 przy współpracy z miastem zakończyliśmy projekt pt. „Z przyrodą za pan brat”
Celem projektu było zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z otaczającym ich światem przyrody oraz nauczenie ich obserwacji otaczającego świata.
Na początku projektu, który trwał od 9.09.2016 do 31.10.2016 dzieci, wysiały rzeżuchę, koperek, szczypiorek, i inne warzywa.
Następnie zaprosiliśmy ekologa, który ma bogate doświadczenie i opowiedział uczestnikom w ciekawy i „namacalny” sposób jak dbać i pielęgnować rośliny, aby mogły rosnąć. Edukator przyniósł ze sobą na zajęcia różne okazy roślinności tj. mech, grzyby, gałązki, liście różnych drzew, szyszki oraz inne. Najpierw opowiedział o nich, a następnie dzieci otrzymały okazy do rąk i mogły je dotknąć, ale również obserwowały je przez lupy i mikroskop. Uczestnicy byli bardzo zaciekawieni, i zadawali dużo pytań. Nie zabrakło niespodzianki, którą był mały żuczek, którego dzieci obserwowały z zaciekawieniem „gołym okiem”, ale również pod lupą i binokularem.  Dnia 23 września dzieci wraz z opiekunami wyjechali do Ośrodka Leśnego Zaskroniec w Koczurach. Na początku został powitany edukator leśny, który opowiedział uczestnikom o  nadleśnictwie. Następnie dzieci przeszły ścieżką edukacyjną, po drodze oglądały, obserwowały i dowiadywały się o zwierzętach dziko żyjących w lasach, ich karmieniu i zwyczajach, dowiedziały się co to jest ochronka dla zwierząt i dlaczego jest tak ważna. Nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu. Po zajęciach i zabawach uczestnicy  otrzymali poczęstunek. W dniach 27-30 września dzieci odwiedził edukator pan Rafał Łęcki. Na wstępnie krótko opowiedział o zwierzętach i sprzęcie z którego będą uczestnicy korzystać podczas wyprawy, dzieci wzięły w rękę lupy, lornetki i sprzęt przyniesiony przez ekologa i wyruszyli na wycieczkę do lasu. Dzieci miały możliwość obserwacji roślin i małych owadów oraz zwierząt w terenie. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, nauczyli się szukać pajęczyn, owadów, a co najważniejsze nauczyli się obserwować przyrodę z bliska, w taki sposób, aby nie niszczyć jej. Na początku listopada dzieci pojechały do Parku 1000-lecia. Edukator i specjalista w tej dziedzinie Pan Michał, opowiedział dzieciom o parku i o rosnących drzewach, jak wyglądają zimą a jak latem, dlaczego zrzucają liście, oczywiście nie obyło się bez pytań, na które odpowiadał. Dzieci oznaczyły drzewa tablicami, które obecnie służą wszystkim mieszkańcom, spacerującym po parku. Przewodnik po parku oprowadził dzieci i opowiedział o zwierzątkach, mieszkających w Mini ZOO. Uczestnicy mieli możliwość porównania roślinności i zwierząt znajdujących się w parku, lesie i gospodarstwie domowym. Na koniec wycieczki uczestnicy dostali poczęstunek. 11 października odbyła się lekcja edukacyjna na temat segregacji odpadów. Dzieci nauczyły się dlaczego, warto segregować śmieci i jak to robić prawidłowo, aby dbać o środowisko.
Podczas trwania projektu uczestnicy, korzystali z gier, książek zgodnych z tematyką, dbali o swoje uprawy i obserwowali ich wzrost, uszykowali sami zdrowe kanapki ze szczypiorkiem, koperkiem i rzeżuchą z własnej uprawy.
Na zakończenie projektu zaprosiliśmy gości, którzy uczestniczyli we uroczystym wręczeniu dyplomów.
Dzieci podczas projektu nauczyły się korzystać z  lup, lornetek, mikroskopu, siatek oraz innego sprzętu. Nauczyły się rozpoznawać drzewa. Wiedzą jak zachować się w lesie, parku, podczas wycieczek . Nauczyły się segregacji śmieci. Znają różnice pomiędzy parkiem a lasem, zwierzętami żyjącymi na wolnym wybiegu a w zagrodzie i naszych domach. Nauka poprzez zabawę, doświadczenia i wycieczki w teren dała uczestnikom szerszy pogląd na otaczającą ich przyrodę.

 

Krótka fotorelacja na stornie www.leszno24.pl

Zakręcona Akcja Stowarzyszenia PL18 dobiegła końca. Bardzo dziękujemy wszystkim, za zaangażowanie i zbieranie nakrętek oraz przekazanie ich na rehabilitację dla Mikołaja.  Dzięki wszystkim zaangażowanym w zbiórkę w krótkim czasie, udało się zebrać ponad tonę nakrętek,  a dokładnie 1040 kg.

Pieniądze, że sprzedaży zostaną przekazane na konto Fundacji  Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko, dla Mikołaja Leśniewicza.

 

???????????????????????????????   nakretki

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w Akcję zbiórki nakrętek, jednocześnie informuję, że na lotnisku było, dużo osób chętnych do włączenia się w akcję i w związku z tym przedłużamy ją do końca września.

Przypominam, iż dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko, dla Mikołaja Leśniewicza.

Do Akcji zbiórki nakrętek włączyli się leszczyńscy przedsiębiorcy i zaproponowali pomoc przy zbieraniu nakrętek.
Nakrętki można przynosić do punktów podanych poniżej.

Sklep zoologiczny „Rudzik”, ul. Bohaterów Westerplatte 10, Leszno
Sklep Spożywczy ABC, ul. Iglasta 6, Leszno
Dom Zabawek Słoneczko, ul. Konstytucji 3-go Maja 6, Leszno
Wielkopolska Agencja Reklamowa ul. 1 Maja 11, Leszno
Sklep z Męską Odzieżą, ul. Okrzei 2c,

Nie wyrzucaj nakrętek!!! Wkręć się w pomaganie !!!

2016-09-11-10-59-52

Od dnia 9 września w ramach inicjatywy lokalnej przy współpracy Miasta zaczęliśmy realizację zadania z Przyrodą za pan brat, w której udział weźmie 100 dzieci w wieku przedszkolnym.

Celem projektu jest zapoznanie dzieci  z otaczającym go światem przyrody oraz nauczenie ich obserwacji otaczającego ich świata.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Zakręconej Akcji Stowarzyszenia PL18.

W ramach inicjatywy Aktywne Obywatelskie Leszno, będziemy bawić się Eko, pomagać przyrodzie, i…. będziemy zbierać nakrętki, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na Konto Fundacji SŁONECZKO dla Mikołaja Leśniewicza.

Mikołaj urodził się z Zespołem Downa i wieloma innymi wadami. Jest po kilku poważnych operacjach: niedrożności dwunastnicy, bandingu tętnicy płucnej powodującej nadciśnienie wew. płucne oraz najważniejszej serca. Pierwszy rok życia spędził w różnych szpitalach na intensywnym leczeniu i walce o życie. Mikołaj ma teraz 4 latka i wciąż zmaga się z trudnościami prawidłowego rozwoju. Aby mógł zacząć samodzielnie chodzić wymaga codziennej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu co niestety jest bardzo kosztowne.

Każdy z nas może pomóc, wystarczy, że będziemy zbierać nakrętki PET ( po napojach, sokach, płynach itp. ) i przyniesiemy je 17 września na lotnisko. Będzie można nas znaleźć w EKO_strefie.

Bądźmy Eko i nie wyrzucajmy nakrętek tylko pomagajmy.

plakat-nakretki

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy na lotnisko

dnia 17.09.2016 w godzinach 12:00 – 18:00

 

Plakat

 

Nawiązując do działań ubiegłorocznych Stowarzyszenie PL 18 postanowiło podtrzymać inicjatywę i w tym roku organizuje zbiórkę rzeczową i pieniężną dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Jednym z celów Stowarzyszenia jest pomoc dzieciom i ich rodzicom. Wiemy  jak dużym kosztem jest dla nich zakup artykułów szkolnych. Dzięki zaangażowaniu życzliwych i wrażliwych osób możemy pomóc wielu uzdolnionym dzieciom z Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Firmy bądź osoby, które chcą pomóc finansowo w zakupie artykułów szkolnych dla dzieci mogą wpłacać pieniądze na nasze konto:

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.  28203000451110000004115990

Natomiast firmy bądź osoby chętne, które chcą przekazać darowiznę rzeczową prosimy o kontakt telefoniczny:

511 602 455

1

Dnia 24 lipca 2016 na leszczyńskim Lotnisku odbył  się piknik charytatywny dla Szymka – chłopca z Leszna, który potrzebuje pieniędzy na operację oraz rehabilitację.  Stowarzyszenie PL18 również włączyło się i przekazaliśmy na licytację Maskotki i koszulki od Herbiego, cały dochód z licytacji został przekazany na leczenie Szymka.

 

2016-07-24 Lotnisko

 

facebook.pl

elka.pl