Miesięczne Archiwa: Maj 2015

Dnia 28 maja ukazał się nowy numer Reportera leszczyńskiego, w którym pokazujemy działalność Leszczyńskiego Stowarzyszenia „Razem z Nami”. Cały artykuł można przeczytać w wersji papierowej, który dostępny jest 366 w punktach nie tylko w Lesznie (kolportaż) lub w wersji elektronicznej klikając na poniższy link.

razem z nami_logo

Reporter leszczyński nr 8

Komitet Wyborczy Wyborców PL 18, który jest wielkim zwycięzcą ostatnich wyborów samorządowych w Lesznie, przekształcił się w stowarzyszenie. Jednym z pierwszych jego działań jest projekt budowy Ścieżki Międzypokoleniowej, złożony do budżetu obywatelskiego.

Czytaj więcej

Rozmowa z Waldemarem Gołkowskim, prezesem Zarządu Stowarzyszenia PL18.

http://www.telewizjaleszno.pl/3951,w-cztery-oczy-waldemar-golkowski.html

 

 

 

 

Stowarzyszenie PL 18 będzie prowadzić kampanie społeczną pt. „Nasze miejsce, nasi mieszkańcy”, której inicjatorką jest Beata Hojnacka. Kampania realizowana będzie w partnerstwie z Urzędem Miasta Leszna, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna na łamach gazety Reporter leszczyński. Podstawowym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat osób działających w leszczyńskich organizacjach pozarządowych: fundacjach, stowarzyszeniach, klubach sportowych czy w spółdzielniach socjalnych.
Dnia 14 maja ukazał się pierwszy artykuł, zapraszamy do lektury Leszczyńskiego Reportera, który dostępny jest na stronie internetowej www.reporterleszczynski.pl w pliku pdf oraz można go znaleźć w 366 w punktach nie tylko w Lesznie.

Wykaz punktów na stronie www.reporterleszczynski.pl/kolportaz.html

Zakończyła się weryfikacja głosów oddanych na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na ponad 14.700 oddanych głosów ważnych było 12.012. A oto lista zadań dopuszczonych pod głosowanie wraz z ilością oddanych na nie głosów.
http://www.leszno.pl/Sa_wyniki_Budzetu_Obywatelskiego,11548…
Niestety tym razem się nie udało, ale dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

zbieranie podpisów3zbieranie podpisów1zbieranie podpisów2

Członkowie Stowarzyszania wyszli z inicjatywą rewitalizacji ciągu pieszo – rowerowego
Aleja 21 Października i złożyli projekt do budżetu obywatelskiego w roku 2015. 

Ścieżka jest naturalną drogą pieszo- rowerową, z której korzysta wielu mieszkańców Leszna. Cały rok można spotkać tu wiele osób uprawiających biegi, jeżdżących na rowerach, spacerujących ze swoimi zwierzętami. Dróżka ta jest wykorzystywana także jako miejsce spacerów rodzinnych przez osoby starsze i młodych ludzi z dziećmi. Aktualnie ten odcinek jest zaniedbany: słabe oświetlenie, mnóstwo dzikiej roślinności, bardzo zniszczona nawierzchnia.
Chcielibyśmy, aby ta Ścieżka przyciągała mieszkańców, aby jeszcze bardziej czynnie korzystali z aktywnego wypoczynku. Aleja ma być „ŚCIEŻKA MIĘDZYPOKOLENIOWĄ”, na której każdy znajdzie coś dla siebie.
Osoby starsze – chcemy żeby Ścieżka była miejscem na spacery, na chwile relaksu na ławeczce przy jasnym oświetleniu.
Osoby uprawiające sport – chcemy, żeby Ścieżka była miejscem, w którym każdy, kto uprawia sport, mógł znaleźć podczas swojego treningu możliwość wykonania ćwiczeń rekreacyjnych.
Rodziny – chcemy, żeby Ścieżka była miejscem spacerów dla całych rodzin.
Chcemy, żeby Ścieżka była bezpiecznym, czystym miejscem dla wypoczynku i rekreacji mieszkańców miasta Leszna.

 

wizualizacja