Miesięczne Archiwa: Sierpień 2015

Tu mieszkam tu zmieniamStowarzyszenie PL 18 otrzymało grant w konkursie „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu była Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A.

Tytuł naszego projektu to – Czas na zmiany! ZaangażujMY się nie tylko dla najmłodszych!

Efektem realizacji zadań zaplanowanych w projekcie będzie wyremontowanie i odnowienie 2 placów zabaw oraz ustawienie śmietników w parku Jonstona, a także posprzątanie terenów wokół tych miejsc. Obecnie miejsca te wymagają poprawy estetyki oraz funkcjonalności. Plac zabaw na ul. Opalińskich znajduje się wśród budownictwa wielorodzinnego gdzie bawią się dzieci z wielu rodzin. Drugi plac jest przy ul. Sułkowskiego w pobliżu banku BZ WBK. Chcemy posprzątać te place i wymienić elementy spróchniałe tj. belki i podesty oraz odmalować elementy zabawowe w ten sposób poprawimy bezpieczeństwo najmłodszych. Poprawimy estetykę zarówno placu zabaw jak i przestrzeni publicznej w tej okolicy. W parku Jonstona chcemy posprzątać śmieci i postawić śmietniki, aby osoby korzystające z placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu, która się tam znajduje mogły wyrzucać odpady do kosza, a nie na ziemię. Akcja sprzątania placów i parku ma na celu uświadamianie mieszkańcom, że warto dbać o środowisko i estetykę Miasta. Odpowiedzialność za środowisko naturalne należy kształtować już od najmłodszych lat. Każdy metr kwadratowy „odzyskanego trawnika” rękami mieszkańców to coraz piękniejsze miasto – czyste i zielone, a dla najmłodszych uczestników niepowtarzalna praktyczna lekcja ekologii i odpowiedzialności za miejsce, gdzie żyją. Zadania zaplanowane w projekcie będą miały charakter otwarty celem zainspirowania mieszkańców do działania. Każdy chętny mieszkaniec będzie mógł się zaangażować w zaplanowane prace. Realizacja projektu nie tylko wpłynie na poprawę estetyki, czystości oraz funkcjonalności miejsc przestrzeni publicznej, ale przyczyni się do wzrostu zaangażowania mieszkańców w czyn społeczny. Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany konkurs na nazwę placów. Po rozstrzygnięciu zostanie zrobiona tabliczka z nazwą placu.

Od 31 sierpnia do 6 września można wziąć udział w głosowaniu i zdecydować, która z organizacji otrzyma dodatkwoą nagrodę wysokości: 5 tys. zł., 3,5 tys. zł. oraz 2 tys. zł.

Nagrody otrzymają organizacje, które zdobędą największą liczbę Waszych głosów. Zachęcamy do głosowana na projekty, które wygrały w Lesznie.

Wystarczy tylko raz zagłosować podając swojego e-miala i potwierdzając swój głos.

http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html

Wyniki głosowania internautów zostaną opublikowane na stronie www.fundacja.bzwbk.pl

7 września 2015 roku.

Zapraszamy do głosowania

Wyprawka Szkolna 2015 – www.leszno24.pl

Za kilka dni rozpocznie się Nowy Rok Szkolny. Członkowie Stowarzyszenia, przekazali paczki dzieciom.

W przekazanych wyprawkach znalazły się między innymi bloki techniczne i rysunkowe, zeszyty ( rożnej grubości ), kredki, farby, przybory geometryczne, plany lekcji, nożyczki, plastelina, zakreślacze, ołówki, temperówki, długopisy, kleje, piórniki, papier kolorowy, zeszyty do słówek i inne.

zdjecie 4

 

Po wakacyjnej przerwie 27 sierpnia 2015 r. ukazał się dwunasty numer Reportera leszczyńskiego tym razem chcieliśmy pokazać działalność Fundacji „Dudziarz.eu ” . Serdecznie zapraszamy do przeczytania  artykułu, który można znaleźć w wersji papierowej Reportera leszczyńskiego  366 w punktach nie tylko w Lesznie (kolportaż)  lub klikając poniższy link.

 

Reporter leszczyński nr 12

Dzięki Darczyńcom udało się nam przygotować 100 wyprawek dla dzieci. W przyszłym tygodniu zostaną przekazane. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w Akcję Wyprawka Szkolna i pomogły w jej przygotowaniu.

 

Akcja Wyprawka Szkolna jest kontynuacją idei realizowanej jeszcze przez Posła na Sejm Łukasza Borowiaka, dziś Prezydenta Miasta Leszna. Stowarzyszenie PL 18 postanowiło podtrzymać tę inicjatywę, dlatego też w tym roku organizuje zbiórkę rzeczową i pieniężną dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Jednym z celów Stowarzyszenia jest pomoc dzieciom, ale także ich rodzicom, wiemy bowiem, jak dużym kosztem jest dla nich zakup artykułów szkolny. Dzięki zaangażowaniu życzliwych i wrażliwych osób możemy pomóc wielu uzdolnionym dzieciom z Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Firmy bądź osoby, które chcą pomóc finansowo w zakupie artykułów szkolnych dla dzieci mogą wpłacać pieniądze na nasze konto:

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.  28203000451110000004115990

Natomiast firmy bądź osoby chętne, które chcą przekazać darowiznę rzeczową prosimy o kontakt telefoniczny:

511 602 455