Miesięczne Archiwa: Listopad 2015

www.leszno24.pl – Grzybowo będzie zielone

Telewizja leszczyńska – O 25 drzew więcej na Grzybowie

Stowarzyszenie PL18​ organizuje Akcję Paczka Świąteczna, która jest kontynuacją idei realizowanej jeszcze przez Posła na Sejm Łukasza Borowiaka, dziś Prezydenta Miasta Leszna.

Już w zeszłym roku organizowaliśmy akcję, ale jeszcze jako grupa nieformalna, a dziś organizują ją już jako Stowarzyszenie.

Dzięki zaangażowaniu życzliwych i wrażliwych osób możemy pomóc wielu osobom z Leszna i powiatu leszczyńskiego, aby w tak ważnym dniu jakim są Święta Święta Bożego Narodzenia, chociaż chwilę poczuli się wyjątkowo.

Firmy bądź osoby, które chcą pomóc finansowo w przygotowaniu paczek mogą wpłacać pieniądze na nasze konto:

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.  28203000451110000004115990

Natomiast firmy bądź osoby chętne, które chcą przekazać darowiznę rzeczową prosimy o kontakt telefoniczny:

511 602 455

 

mikolaj-pomoc

Członkowie stowarzyszenia zaangażowali się w akcje sadzenia drzew.  W piątek 13 listopada 2015  wraz z Prezydentem Miasta Leszna Łukaszem Borowiakiem i mieszkańcami osiedla Grzybowo we współpracy z pracownikami Miejskiego Zakładu Zieleni posadziliśmy 25 drzew przy placu zabaw na osiedlu Grzybowo i w pasie drogowym też na Grzybowie.

Leszno

 

Zakończyła się właśnie realizacja projektu dofinansowanego z Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach projektu ” Tu mieszkam tu zmieniam” udało się  postawić 4 śmietniki w Parku im. Jana Jonstona i wyremontować 2 place zabaw.
Place zabaw działają w Lesznie już od kilkunastu lat. Przez ten czas były intensywnie eksploatowane i wymagały remontu. W ramach projektu doczekały się odnowienia i wymiany elementów wyposażenia.
Został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs na nazwy wyremontowanych placów zabaw. Propozycje składali najmłodsi leszczynianie. Wpłynęło prawie 90 propozycji, wyborem najlepszych zajęła się komisja w składzie: Beata Hojnacka Prezes Stowarzyszenia,  Anna Szymańska, przedstawicielka Urzędu Miasta Leszna, Joanna Nowacka, dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni oraz Anna Wolarska, dyrektor oddziału banku BZ WBK.
Podczas rozstrzygnięcia konkursu dzieci otrzymały dyplomy i nagrody w formie dużego Misia oraz całodniowe wejściówki do Zaczarowanego Świata w Lesznie. Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w rozstrzygnięciu konkursu na nazwy wyremontowanych placów po ogłoszeniu wyników mogły wziąć udział w dodatkowych konkursach odbywających się na wyremontowanym placu zabaw i zwycięzcy otrzymali nagrody. Na placach zabaw umieszczono tabliczki z ich nazwami.
Stowarzyszenie PL 18 złożyło już kolejny wniosek do Fundacji, tym razem chcemy pomóc dzieciom z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej trzymajcie kciuki, aby udało nam się pozyskać grant w programie Bank dziecięcych uśmiechów.

W dniu dzisiejszym tj. 5 listopada 2015 ukazał się nowy numer Reportera leszczyńskiego, w którym pokazujemy działalność Stowarzyszenia ECHO  w Lesznie. Zapraszamy do przeczytania artykułu w wersji elektronicznej ( link podany poniżej ) lub papierowej dostępny 366 w punktach nie tylko w Lesznie (kolportaż)

 

 

 

Reporter leszczyński nr 17