Miesięczne Archiwa: Styczeń 2016

W dniu dzisiejszym tj. 28.01.2016 ukazał się pierwszy w tym roku numer Reportera leszczyńskiego, w którym pokazujemy działalność Ultra Unia Leszno’06.  Zapraszamy do przeczytania artykułu w wersji elektronicznej ( link podany poniżej ) lub papierowej dostępny 366 w punktach nie tylko w Lesznie (kolportaż)

 

Reporter leszczyński nr 1

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Pączki do rączki, która odbędzie się dnia 4.02.2016 roku, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazy Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” dla Neli Maćkowiak.

Dziewczynka, gdy miała cztery tygodnie trafiła do szpitala z wysoką temperaturą. Od razu stwierdzono zapalenie opon mózgowo-rdzeniowym z rozległym przejściem na mózg, co dało nową diagnozę – zapalenie mózgu. Nella była w śpiączce, owinięta mnóstwem kabelków, pomp z lekami i centralnym wkłuciem. Niestety, po wybudzeniu ze śpiączki i zrobieniu kolejnych badań okazało się, że mózg został uszkodzony. W konsekwencji dziewczynka spędziła na oddziale neurologii kolejny długi miesiąc. Obecnie Nella ma 12 miesięcy. Konsekwencją tego, przez co przeszła, jest opóźniony rozwój psychomotoryczny, opóźniony rozwój mowy i zaburzenia widzenia. Nelcia wymaga stałych oddziaływań rehabilitacyjnych i terapeutycznych, które mają wspomóc rozwój zaburzonych sfer. Potrzebuje także odpowiednich sprzętów specjalistycznych, które pozwolą jej stanąć na nogi, a nie zawsze są refundowane przez NFZ.

 

PLAKAT OK

 

Przy okazji akcji Paczka Świąteczna 2015 wręczyliśmy dzieciom paczuszki, ale nie tylko .. 🙂

Artykuł w ABC 22.01.2016

Nasza Członkini  Marzena Majer w dniu dzisiejszym 17 stycznia z rąk Prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę za zasługi dla mieszkańców Leszna  „Za otwartość na drugiego człowieka” i zaangażowane w organizację Wigilii dla Bezdomnych i Samotnych. Serdecznie Gratulujemy

 

Marzena zasługi dla Leszna 17 styczeń 2016

 

Czytaj..